Historické romány Počet knih: 11

na stránku
 • 150,00 Kč

  Vztah Rudolfa II. a Kateřiny Stradové byl všeobecně znám. Z tohoto svazku nakonec přišlo na svět několik potomků, avšak jediným opravdu známým se stal Juan Caesar d´Austria, prvorozený syn, zhýralec, sadista a vrah, který zemřel uvězněn na Českém Krumlově.

 • 190,00 Kč

  Na stránkách této knihy ožívá skutečná historická postava Aphra Behnová. Podle všeho se jednalo i o významnou špionku ve službách Karla II. Stuarta během války mezi Anglií a Nizozemím o obchodní cesty po moři.Právě její špionážní kariéra je námětem románu známé spisovatelky Hany Whitton.

 • 100,00 Kč

  Román je volně inspirován osudy malého týmu českých lékařů a dalšího personálu, jenž působil v čase 2. světové války právě v daleké Číně. (Není tedy „literaturou faktu.“) Příběh sám je ale symbolickým poděkováním všem zahraničním lékařům, nejen českým, kteří čínské zemi pomáhali v nemilosrdném boji s japonskými agresory.

 • 245,00 Kč

  Historický román z doby květnového povstání českého lidu v roce 1945 na motivy skutečných událostí, které se odehrály v okolí Rudné u Prahy.

 • 319,00 Kč

  Nová kniha známého slovenského autora Jozefa Banáše je věnována geniálnímu českému podnikateli Tomáši Baťovi. Strhující románové vyprávění představuje Baťu nejen jako úspěšného podnikatele, ale zejména jako vizionáře, který svými činy výrazně ovlivnil pokrok společnosti a životy mnoha lidí, jako člověka, jemuž více než na vlastním zisku záleželo na lidech. 

Zobrazeno 7 – 11 z 11 položek