Karel Matěj Čapek-Chod patřil k nejvýznamnějším českým spisovatelům přelomu 19. a 20. století. Je ale také osobností, na níž je nejlépe vidět, jak je sláva pomíjivá. Během svého života se dočkal u některých svých děl několikerého vydání. Ale již záhy po jeho skonu začal zájem o jeho dílo upadat, až se zcela vytratil. Dnes se sice můžete setkat s některými jeho povídkami v různých zpracováních ať už v tištěné či mluvené podobě, nicméně kompletní dílo dnes již v knihkupectvích nenajdete. A přitom lze říci, že i když jsou psány starším jazykem, jsou v mnohém stále aktuální.

Sbírka Nedělní povídky, poprvé vydaná v roce 1897, obsahuje celkem šest povídek, jejichž hlavními postavami nejsou žádní hrdinové, ale obyčejní lidé. Prožívají zde humorné i tragikomické situace v reálném prostředí tehdejší doby a zachycují tak dobu našich prababiček.

Karel Matěj Čapek-Chod byl velmi kvalitním vypravěčem. Jeho postavy skutečně žijí a prostředí díky dokonalým popisům vystupuje z knihy jako živé. Věříme, že stejně jako na přelomu století bavily tyto povídky řadu nadšených čtenářů, najdete v nich i vy svůj díl zábavy.

 

No customer comments for the moment.

Napsat recenzi

Nedělní povídky

Nedělní povídky

Soubor povídek klasického autora

Napsat recenzi

další knihy v této kategorii: