Novinky

na stránku
Zobrazeno 1 – 6 z 32 položek
 • 249,00 Kč

  Žije jich v naší republice oficiálně 226 467, podle kvalifikovaných odhadů přes 300 000. Jsou to spoluobčané, o nichž se hovoří jako o „cikánském problému“ nebo „cikánské otázce“. I když se o něm často cudně mlčí, tak přece jen v posledních měsících začíná ve společnosti rezonovat.  Kniha senátora Jaroslava Doubravy přináší ucelený pohled na...

 • 189,00 Kč

  Kniha turistických reportáží známé a uznávané novinářky a reportérky Taťány Březinové přináší čtenářům nabídku pozoruhodných výletů do řady zajímavých lokalit naší republiky i jejího okolí, které jsou úzce spjaté s naší historií. Kniha je zároveň literaturou faktu i turistickým průvodcem určeným pro všechny nadšence do historie a turistiky.

 • 199,00 Kč

  Globálně politická situace Evropy se dnes mění podobně zásadně jako před deseti stoletími. Velmoci o novém uspořádání tohoto prostoru nejen uvažují, ale i je do určité míry plánují. Společnou inspirací je příklad Slavníkovce Vojtěcha, na jehož život a dílo se odkazují kulturní i státoprávní tradice zemí Visegrádu. Publikace vychází dvoujazyčně – česky a...

 • 399,00 Kč

  Tradiční obrazový dokument z ne zcela tradičního Mistrovství Evropy ve fotbale 2020/2021. Knihu, kterou napsal známý fotbalový novinář a publicista Zdeněk Pavlis, zachycuje celý průběh šampionátu od přípravných utkání přes základní skupiny až po finále.

 • 249,00 Kč

  Do rukou se Vám dostává unikátní kniha, jejíž hlavní součástí je Futurologický sborník z přelomového roku 1968. Autorem sborníku je Miloš Zeman, současný český prezident, tehdy student vysoké školy.

 • 199,00 Kč

  Svatý Václav provází české dějiny během celého jejich tisíciletého trvání. Objevuje se jako světec, nadpřirozený ochránce státu a opora českých vojsk v bitvách.  Karel IV. jej výslovně označil za věčného vládce země a zasvětil mu nově vyzdobenou královskou korunu – symbol české státnosti.

Zobrazeno 1 – 6 z 32 položek